Azokat, akik valamilyen befektetésben gondolkodnak általában két dolog vezérel: minél hamarabb megtérülő legyen a befektetés, vagy ami ennél is kedvezőbb, hogy minél előbb váljon az jövedelemtermelővé. Nagyon kevés olyan invesztíció ismert, ami kiszámítható a jövőre nézve. Viszont az egyik ilyen ismert és biztos befektetés a napelemes rendszer! A következőkben bemutatjuk, hogy miért is jelenthető egyértelműen ez ki, illetve azt is, hogy a sok más kedvezőnek tűnő beruházás valójában milyen kockázatot rejt magába.
JÓ, VAGY KOCKÁZATOS BEFEKTETÉS?
Az utóbbi évtizedekben számos váratlan eset történt a pénzügyi, befektetési piacon, ami alapjaiban változtatta meg az elképzeléseket az adott termékkel, lehetőséggel kapcsolatban. Az elmúlt években például sokan gondolták úgy, hogy az ingatlanba való befektetés egy nagyon jó döntés, hisz folyamatosan növekedtek az ingatlanárak. Ez alapvetően igaz, ugyanakkor emlékezzünk csak vissza a 2008-ban kirobbant gazdasági válságra, amikor is hihetetlen mértékben lezuhantak az árak. Jelenleg is kiemelkedően magasak a négyzetméter és ingatlan árak, viszont a koronavírus hatása még nem éreztette igazán hatását. Így, aki most gondolkodik telek, lakás, egyéb épület befektetési célú vásárlásán, annak érdemes a közelmúlt tapasztalatait is értékelni.
Másik nagyon jó példa az arany, aminél laikusként szintén azt láthatjuk, hogy folyamatosan szökik fel az ára. Ez azonban korántsem volt egyenletes dinamikájú. Az arany ára 2013. április közepe és június vége között 24%-ot csökkent. Vagyis kicsit több mint két hónap alatt a befektetett pénz egynegyede a semmivé vált. Ekkora veszteséggel pedig senki sem kíván számolni!
A legtöbben a pénzüket a mai napig különböző értékpapírokba, illetve bankokba helyezik. A hozam viszont sok esetben olyan kicsi, hogy a kezelési és egyéb járulékos költséget levonva a nyereség több év elteltével sem jelent a befektető számára komoly előrelépést.
A három bemutatott példa esetében is láthatóvá vált, hogy korántsem tekinthetőek biztos befektetésnek. Sok esetben a kereslet-kínálat alakulása határozza meg adott termék, szolgáltatás piaci árának alakulását. Az embereknek viszont olyan befektetésre van szüksége, ami hosszú távon is kiszámítható, és nem jelenthet veszteséget.
AZ IGAZÁN JÓ BEFEKTETÉS: A NAPELEMES RENDSZER
Napelemes rendszerbe fektetni több szempontból is jó döntés. Azok számára, akik családi házukra kívánnak telepíteni napelemeket, azok többnyire csak igazolt áramfogyasztásuk mértékéig alakíthatnak ki rendszert. Viszont ezzel is olyan előnyöket érnek el, mint a villanyszámla drasztikus lecsökkenése, vagy ingatlanuk árának felértékelődése. Az áramszámla költségeitől való mentesüléssel jelentős összeg marad a családi kasszában. A felhelyezett napelemes rendszer pedig a többszörösével növelheti meg az épület értékét, főleg azért, mert a jövőben az épületek energiagazdálkodása kiemelt fontosságúvá válik. A napelemek kedvező időjárás esetén pedig többet is termelhetnek, mint az aktuális fogyasztás. Ezt a többlettermelést pedig pénzben vissza tudjuk igényelni a területileg illetékes szolgáltatótól. Vagyis háztartások esetében nem csak rövid távon megtérülő, hanem értéknövelő beruházásról beszélhetünk.
Amennyiben nagyobb értékű és méretű befektetésként gondolunk a napelemes rendszerekre, akkor egyértelműen a jövedelemtermelés lehet a cél. Egy jól megtervezett és menedzselt napelempark ugyan jelentős költség, viszont éves szinten több millió forintos bevételt tud eredményezni.
Ráadásul ki kell emelni, hogy a napelemes rendszerek mindkét esetben évtizedeken át tudnak hibamentesen működni és jövedelmet termelni. Ez pedig páratlan befektetésnek tekinthető, hisz nincs még egy olyan termék, ami minimális gondolkodás mellett ilyen hosszú távon tudná biztosítani az anyagi gyarapodást.
Ha Ön is szeretne saját napelemes rendszert, kérjen ajánlatot. A kalkulációt követően 15 percen belül részletes, személyre szabott árajánlatot küldünk.